۳۲ محصول دانش بنیان توسط دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل تجاری سازی شد

[ad_1]

دکتر اسحاق رسولی روز دوشنبه در بازدید از ایرنا اردبیل بمناسبت روز خبرنگار افزود: نوآوری، فن آوری، کارآفرینی و هم افزایی علم و ثروت از اولویت‌های این دانشگاه در استان بوده و برای همین دانشگاه آزاد مهارت آموزی و افزایش کیفیت و تخصص را اولویت های خود قرار داده تا به اهداف مورد نظر دست یابد.

وی اظهار داشت: علاوه بر آموزش دانشجویان امروز وظیفه اصلی دانشگاه آزاد اسلامی شناسایی خلاء ها و نیازهای جامعه با توجه به قابلیت های استان است تا بتوان به صورت علمی پاسخ مناسب برای رفع مشکلات ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه در هفت حوزه نیاز سنجی در مناطق مختلف استان انجام شده است، بیان کرد: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، حوزه سلامت، حوزه گردشگری، صنایع تبدیلی، تولید بذر و نهال و مدیریت بهره‌وری آب و انرژی دامنه‌های سبلان از جمله آنها است.

رسولی  اضافه‌کرد: بر اساس برنامه تدوین شده مراکز و واحدهای دانشگاهی در مناطق مختلف استان ملزم به نیازسنجی و مطالعه مسائل راهبردی منطقه خود شده‌اند و هر واحد شهرستانی باید به چند مساله راهبردی  ورود پیدا کند.

وی ادامه داد: در واحد مشگین‌شهر مطالعه و مدیریت بهره‌وری آب و انرژی دامنه‌های سبلان، در واحد سرعین دانشکده تخصصی گردشگری و در اردبیل احداث بیمارستان ۱۰۶ تختخوابی، سالن های مجهز ورزشی و آزمایشگاه تربیت بدنی برای گرفتن تست سلامت و استعدادیابی در همین راستا ایجاد شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از دانشجویان ایده‌پرداز در مراکز و واحدهای دانشگاهی و سایر جوانان خارج از دانشگاه خواست ایده‌های خود را به مراکز رشد دانشگاه ارائه کنند تا پس از داوری علمی مورد حمایت قرار گرفته و زمینه تجاری‌سازی ایده‌های ارائه شده فراهم شود.

وی با بیان اینکه با ایجاد اکوسیستم فناوری و کارآفرینی، افزایش سطح کیفیت، ارائه آموزش های تخصصی و مهارت محور و انعطاف پذیری جوانان زیادی علاقمند و راغب به ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد خواهند شد، افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته و با استفاده از همه ظرفیت ها تلاش می شود تا اتکای دانشگاه به شهریه دانشجویان ۴۰ درصد کاهش یابد.

وی اظهار داشت: هم اکنون حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان در شهرهای اردبیل، پارس آباد، مشگین شهر، خلخال، گرمی و بیله سوار در ۴۲ رشته در مقطع کاردانی، ۶۸ رشته در مقطع کارشناسی، ۵۳ رشته در مقطع کارشناسی ارشد،۲۱ رشته در مقطع دکتری و یک رشته در مقطع دکتری حرفه ای مشغول تحصیل هستند.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان در ۶ واحد دانشگاهی ، ۶ مرکز آموزشی، سه آموزشکده سما با ۴۳۰ نفر هیات علمی و حدود ۹۰۰ نفر حق التدریس و با ۵۷۰ کارمند به دانشجویان ارائه خدمت می کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با تبریک روز خبرنگار اضافه کرد: خبرگزاری ایرنا اردبیل دارای پتانسیل‌های و توانمندی زیاد بوده  . نقش مهمی در اطلاع رسانی و همراهی و همگامی با مسوولان در توسعه استان  دارد.

رسولی با بیان اینکه قدمت، حرفه ای بودن، رعایت امانت‌داری و تعهد در کار خبری، خبرگزاری ایرنا را به رسانه مرجع اطلاع رسانی در کشور تبدیل کرده است، ادامه داد: اطلاعات صحیح و قابل اطمینان تنها از طریق خبرنگارانی متعهد، متخصص و درست کار میسر بوده و اگر رسانه‌ها نباشند بسیاری از مطالبات زمین مانده و مشکلات منعکس و حل نمی‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment