۳۳ پروژه عمرانی وخدماتی در صومعه سرا به بهره برداری رسید

[ad_1]

فرماندار صومعه سرا در آیین افتتاح این پروژه ها با اشاره به اینکه هفته دولت نوید توسعه و پیشرفت را به مردم این خطه هدیه می دهد، اظهار داشت: با ورود بخش خصوصی فاز دوم هتل فانوس شب در روستای بهمبر بخش مرکزی صومعه سرا با اعتبار ۴ میلیارد تومان واشتغال ۱۰ نفر به بهره برداری رسید.
سیدجلال سید محمدی به نقش احیا آببندان ها اشاره کرد و گفت : بصورت همزمان ۲۸ پهنه آب‌بندان در۲۶روستا، درجیرسر نوده بخش مرکزی صومعه سرا با اعتبار ۴ میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان به منظور حمایت از بخش کشاورزی و تامین آب زراعی مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی افزود: دولت نگاه ویژه ای به افزایش فضای آموزشی داشته است که در این راستا امروز یک واحد آموزشی در روستای نوخاله بخش تولمات را با هزینه یک میلیاردو ۳۰۰ میلیون تومان تجهیز و نوسازی شده و به بهره برداری رسید.
وی در ادامه افزود: احداث واحدهای بوم گردی در روستاها باعث درآمدزایی و ایجاد اشتغال برای جوانان می شود.
به گفته وی، با حمایت میراث فرهنگی و ارائه تسهیلات صندوق کار آفرینی امید ۴ واحد بوم گردی در روستاهای نوخاله و صوفیانده بخش تولمات صومعه سرا با اعتبار ۷۵۰ میلیون تومان واشتغال ۶ نفر ایجاد شد.
فرماندار صومعه سرا در ادامه افزود: یک مجتمع فروش محصولات کشاورزی با ۲۰غرفه و اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار و اشتغال ۲۰ نفر در روستای لیفشاگرد بخش تولمات ازدیگر طرح های مورد افتتاح در این شهرستان بوده است.
به گزارش ایرنا، طی برنامه ای جداگانه و با رعایت پروتکل های بهداشتی از کارمندان نمونه ادارات در سالن فارابی اداره ارشاد اسلامی صومعه سرا نیز  تجلیل شد.
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است

[ad_2]

Source link

Leave a Comment