۴۰ میلیارد ریال صرف ساخت و تجهیز خوابگاه‌های علوم پزشکی کاشان می شود

[ad_1]

سیما سادات لاری شامگاه چهارشنبه در پایان سفری یک‌روزه به کاشان در نشستی با خبرنگاران بیان کرد: ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق رفاه دانشجویان نیز برای تسریع در ساخت خوابگاه خیرساز احسان کیهان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برای صنعتی کردن سلف سرویس دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز پنج میلیارد ریال اختصاص می‌یابد و امید می‌رود با تامین منابع مالی دیگر تا پایان دولت تدبیر و امید این طرح به پایان برسد.

معاون فرهنگی دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: پنج میلیارد ریال نیز به منظور ایمنی کردن اجاق گازها و خرید یخچال برای خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اختصاص داده شده است.

به گفته وی، برای امکانات سخت‌افزاری فضاهای فرهنگی دانشگاه‌ علوم پزشکی کاشان از جمله خرید رایانه هم افزون بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

لاری همچنین تخصیص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح نیمه تمام سوله‌ای ورزشی در این دانشگاه را یادآور شد و گفت: برای خرید وسایل سرمایشی (کولر گازی) خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان مبلغ بیش از مبلغ ۵۰ میلیون ریال پیش‌بینی شد.

وی با اشاره به زیادن بودن شمار دانشجویان غیربومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان نسبت به سایر دانشگاه‌های کشور، ادامه داد: نزدیک به ۷۵ درصد از دانشجویان آن غیربومی هستند و هر چه شمار دانشجویان غیربومی در شهرستان‌ها و مرکزهای استان بیشتر باشد، به محل اسکان و خوابگاه بیشتری نیاز است.

معاون فرهنگی دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کاهش ۵۰ درصدی منابع درآمدی اختصاصی بیمارستان‌های سراسر کشور به علت شیوع بیماری کووید- ۱۹ اشاره کرد و یادآور شد: بیشتر بیمارستان‌ها و به ویژه دولتی‌ها درگیر بیماران کرونایی شدند.

وی اظهار داشت: همزمان با شیوع بیماری کووید- ۱۹ نباید از بیماری‌های مزمن غافل شویم، چون همه هدف ما کاهش آمار مرگی و میر است.

لاری با بیان اینکه مردم به علت وجود ترس برای درمان‌های الکتیو به بیمارستان‌ها مراجعه نمی‌کنند، افزود: برای مراقبت از بیماران کرونایی هزینه‌ای که به بیمارستان تحمیل می‌شود و همچنین خرید ماسک و وسایل حفاظتی مرکزهای درمانی موجب شده است که درآمدها کاهش یابد.

به گزارش ایرنا، اهدای احترام به مقام شهدای گمنام، کلنگ‌زنی طرح ساخت یک خوابگاه دانشجویی خیرساز، بازدید از وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی، فضاهای رفاهی و مکان‌های ورزشی، نشستی با مدیران و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و نشست مجمع خیرین سلامت از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه معاون فرهنگی دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کاشان بود.

دانشگاه علوم پزشکی کاشان دارای چندین دانشکده‌ منجمله پزشکی، بهداشت، پیراپزشکی، دندان‌پزشکی، پرستاری و مامایی است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران‌ و بیدگل زیر پوشش بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment