۴۱ میلیارد ریال تسهیلات کرونا برای ۲۴۰ طرح گردشگری اردبیل پرداخت شد

[ad_1]

نادر فلاحی سه‌شنبه اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشترین خسارات ناشی از کرونا بر بخش گردشگری وارد شده و این صنعت را تحت تاثیر قرار داده است، پرداخت تسهیلات کرونا برای جبران بخشی از این خسارات در دستور کار قرار گرفته است.
او با اشاره به میزان تسهیلات پرداختی به فعالان این حوزه در استان عنوان کرد: تاکنون تعداد ۳۴۵ طرح برای دریافت این تسهیلات ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد برای ۲۴۰ طرح تسهیلات پرداخت شده که ۷۰ درصد طرح‌های ثبت‌نامی را شامل می‌شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: مبلغ ثبت‌نامی این طرح‌ها ۸۱ میلیارد ریال بوده که از این میزان ۴۱ میلیارد ریال و به عبارتی بیش از ۵۰ درصد مبلغ ثبت‌نامی پرداخت شده است.
فلاحی گفت: با اعطای این میزان تسهیلات اشتغال ۴۳۵ نفر در بخش گردشگری در سطح استان تثبیت و از بیکاری این افراد جلوگیری شده است و تلاش می‌کنیم تا طرح‌های باقیمانده نیز بتوانند از این تسهیلات برخوردار شوند.
مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل در ادامه  از شناسایی مناطق مستعد در راستای رونق گردشگری در روستاهای استان و ایجاد اقامتگاه‌ های بومگردی جدید خبر داد و گفت: تاکنون در سطح استان برای ۶۶ اقامتگاه بومگردی مجوز صادر شده است.
او با اشاره به تعطیلی واحدهای بومگردی در سطح استان با توجه به شیوع ویروس کرونا بیان کرد: از این فرصت در راستای ساماندهی اقامتگاه‌های بومگردی استفاده شده و با بازرسی و نظارت‌های لازم زمینه برای رفع نواقص و تداوم فعالیت اقامتگاه‌های بومگردی فعال فراهم خواهد شد.
فلاحی از شناسایی مناطق مستعد ایجاد اقامتگاه‌های بومگردی جدید در سطح استان خبر داد و افزود: با اطلاع‌رسانی به اهالی این مناطق و روستاها در زمینه روند ایجاد اقامتگاه‌ها و ثمرات و نتایج تلاش و جدیت بر سوق دادن گردشگران به این مناطق است.
وی عنوان کرد: از جمله روستاهای مستعد شناسایی‌شده برای ایجاد واحدهای بومگردی روستای شیران سرعین است که در این زمینه به اهالی روستا و علاقمندان به فعالیت در این حوزه اطلاع‌رسانی شده و بیش از ۱۰۰ درخواست برای راه‌اندازی این واحدها ارائه شده است که با بررسی‌های لازم در این زمینه اقدام خواهد شد.
او با اشاره به صدور مجوز اولین مزرعه گردشگری کشاورزی کشور در استان اردبیل گفت: توسعه فعالیت‌ها در حوزه گردشگری کشاورزی می‌تواند زمینه برای رونق گردشگری در روستاها را فراهم آورد و توسعه اقامتگاه‌های بومگردی با توجه به این مهم در دستور کار است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment