۴۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار جدید به طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه تزریق شد

[ad_1]

محمدمهدی شهریاری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از دریاچه ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سفر سال گذشته معاون اول رییس جمهوری به آذربایجان غربی، بخشی از اعتبار این طرح تامین و کسری تامین اعتبار پروژه حل و در این سفر نیز این امر تکمیل شد.

وی گفت: در حال حاضر، بودجه کامل احداث سد کانی سیب و تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه تامین شده و این طرح، دی ماه امسال به بهره برداری می رسد.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه علاوه بر تونل انتقال آب به دریاچه، از پساب تصفیه خانه های فاضلاب و سد چپرآباد نیز بخشی از آب مورد نیاز برای احیای دریاچه ارومیه تامین خواهد شد، اظهار داشت: از هرکدام از طرح های سد چپرآباد و پساب تصفیه خانه ها ۵۰ میلیون مترمکعب اختصاص می یابد که رقم قابل توجهی است.

شهریاری ادامه داد: با اتمام پروژه های دریاچه ارومیه با بارش مناسب بین ۲ تا سه میلیارد مترمکعب آب وارد دریاچه می شود که امیدواریم با این رقم طی سال های آینده دریاچه به تراز خوب برسد.

وی همچنین از تصمیم دولت برای افتتاح پروژه های بزرگ دارای پیشرفت اعتباری مناسب در آذربایجان غربی تا پایان دولت دوازدهم خبر داد و گفت: تالار ارومیه، پایانه سرو، پتروشیمی میاندوآب، چهارهزار و۵۰۰ واحد مسکن مهر، ۴۰ کیلومتر کریدور بزرگراهی شمال – جنوب و ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلومتر جاده روستایی از جمله طرح های در نظر گرفته این استان در این بخش است.

 از ۳۶ کیلومتر طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه بیش از ۳۳ کیلومتر اجرایی شده و حدود ۲ هزا ر و ۸۰۰ متر باقی مانده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment