۴۵ طرح اقتصادی و عمرانی در شهرستان کمیجان هدیه دولت به مردم است

[ad_1]

«سعید فائض پور» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:۱۳ مورد از این طرح‌ها اقتصادی و بقیه عمرانی است.

وی ادامه داد: به‌منظور آماده‌سازی و تکمیل طرح‌های اقتصادی هفته دولت شهرستان کمیجان ۹۲ میلیارد و ۱۹۷ میلیون ریال صرف شده که ۵۲ میلیارد ریال این منابع مالی آورده سرمایه‌گذاران و بقیه تسهیلات بانکی بوده است.

فرماندار شهرستان کمیجان مجموع اعتبار هزینه شده در طرح‌های عمرانی این شهرستان را برای هفته دولت ۱۹۲ میلیارد و ۹۳۲ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: ۱۲۳ فرصت شغلی در طرح‌های عمرانی و  ۵۶ فرصت شغلی نیز در طرح‌های اقتصادی ایجاد شده است.

فائض‌پور بیان کرد: مرمت پخش سیلاب و لایروبی کانال روستای حسن‌آباد، بند خاکی خاتم‌آباد، مدرسه خمارباغی، راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی، مسکن مددجویان سیل زده، آسفالت معابر روستای کلوان و چلبی، تامین برق پارک نشاط کمیجان، روشنایی روستای محمودآباد و ۶۷ مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) از مهمترین طرح‌های عمرانی شهرستان کمیجان  برای  هفته دولت امسال است.

وی اظهار داشت: بهره‌برداری از یک واحد گلخانه صنعتی، یک مرغداری گوشتی، یک پرورش میش داشتی، یک کارگاه بوجاری و بسته‌بندی حبوبات، یک واحد پرورش ماهی سردآبی و قزل‌آلا و یک کارگاه نجاری و منبت‌کاری نیز از  طرح‌های اقتصادی مهم شهرستان کمیجان است که در ایم هفته دولت به تدریج در این شهرستان  بهره‌برداری می‌شوند.

شهرستان کمیجان با جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر در ۹۵ کیلومتری شمال غرب اراک مرکز استان مرکزی واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment