۵۰ میلیارد تومان برای اصلاح شبکه برق کردستان هزینه شد

[ad_1]

هیوا لهونیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از پایان سال ۹۶ تاکنون نیز یک هزار و ۷۱۵ کیلومتر شبکه فشار ضعیف برق در استان اصلاح و بازسازی شده است.

وی به اصلاح ۲۵۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف برق در سال گذشته اشاره کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال جاری بیش از ۲ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف (سیمی) در استان اصلاح و به کابل خودنگهدار با مهندسی جدید تبدیل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با بیان اینکه امسال ۱۳ درصد اصلاح و بازسازی شبکه فشار ضعیف برق کشور در این استان انجام شد، اضافه کرد: با اجرای این طرح، رتبه کردستان در این زمینه به ۲۷ کشوری ارتقا یافت.

لهونیان طول شبکه فشار فرسوده و فشار ضعیف استان را پنج هزار و ۷۳۳ کیلومتر و اعتبار لازم برای اصلاح آن را سه هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: براساس برنامه‌ریری صورت گرفته تمام شبکه فشار ضعیف استان تا پایان سال ۱۴۰۱ بازسازی می‌شود.

وی تاکید کرد: هدف از تبدیل شبکه فرسوده و فشار ضعیف برق به کابل خودنگهدار، ضریب امنیتی بالا، تامین برق پایدار، نوسازی شبکه، ایجاد مبلمان شهری و روستایی، طول عمر طولانی شبکه (۳۰ تا ۴۰ سال) کاهش سرقت و جمع آوری انشعابات غیرمجاز است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان به ثبت ۸۰ هزار رکورد در هر دوره قرائت برای شناسایی نقاط ضعف ولتاژ برق استان اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر قرائت کنتور، قطع و وصل برق مشترکان دیماندی (واحدهای تولیدی بخش صنعت و کشاورزی)  استان از راه دور و به صورت آنلاین انجام می‌شود.

در حال حاضر ۶۷۲ هزار مشترک برق در کردستان از خدمات این شرکت برخوردار بوده و ضریب نفوذ برق در شهرها ۱۰۰ درصد بوده و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار جمعیت به شبکه سراسری برق متصل هستند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment