۵ میلیارد تومان برای ترمیم پل‌های آسیب دیده از سیل پلدختر اختصاص یافت

[ad_1]

علی عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به این که شاخص ترین و بزرگترین پلهای لرستان در پلدختر وجود دارد که در جریان سیل ۱۳۹۸ آسیب های زیادی به آن وارد شد ، جهت مرمت این پل های تاریخی درخواست اعتبار شد.

وی افزود: بر این اساس مدیرکل میراث فرهنگی لرستان برای تخصیص اعتبار جهت مرمت پل های آسیب دیده پلدختر از اعتبارات سیل قول مساعد داد و از ۲۴ میلیارد تومان اعتبارات سیل به پل های استان به پل های پلدختر اختصاص یافت.

 رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پلدختربه تفرجگاه های این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای مرمت آبشار افرینه که در جریان سیل سال گذشته دچار آسیب شد، عملیات راه شکافی و سنگفرش جهت دسترسی به پشت آبشار صورت گرفت.

وی بیان کرد: سرویس های بهداشتی و نمازخانه برای تفرجگاه غار کوگان احداث شده و در رابطه با احداث این سرویس ها برای تفرجگاه بادامک مقرر شد در نخستین فرصت احداث صورت گیرد.یا این که این سرویس ها علی الحساب تا ساخت و ساز جدید به صورت آماده در محل مستقرشود.

عزیزی یادآورشد: احداث موزه مردم شناسی و باستان شناسی از مطالبات مردم پلدختر است که در صورت اهدا زمین مورد نیاز از سوی فرمانداری یا شهرداری آمادگی ساخت و ساز دارند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پلدختر گفت: با حمایت مسوولان پیگیری هایی به طور جد در راستای جذب سرمایه گذار در حوزه گردشگری در شهرستان پلدختر صورت گرفته و تا حدودی کارها در این زمینه انجام شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment