۶۷۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های کرمانشاه بستری هستند

[ad_1]

«مهدی محمدی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۸ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در استان بستری و  ۱۲۹ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

وی در مورد آخرین آمار موارد مبتلا به کرونا در استان🟡در شبانه‌روز گذشته نیز گفت: در این مدت ۹۴ مورد بیمار مثبت بستری و ۲۲۵ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

او تعداد موارد فوت با ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته در استان را هفت نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد چهار نفر در شهرستان کرمانشاه، ۲نفر در شهرستان پاوه و یک نفر در شهرستان سنقر و کلیایی جان خود را از دست دادند.

او مجموع جان باختگان بر اثر ابتلای قطعی به بیماری کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون در استان را ۷۶۸ نفر اعلام کرد. 

شناسایی ۵۰۳۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی ۵۰۳۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور و فوت ۳۲۲ بیمار در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، پنج هزار و ۳۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۲۵۴ نفر از آنها بستری شدند.

دکتر سیما سادات لاری با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۳۹ هزار و ۶۷۰ نفر رسید، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۱ هزار و ۳۴ نفر رسید.

ویی با بیان این که خوشبختانه تا کنون ۴۳۴ هزار و ۶۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، افزود:  ۴۸۱۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین گفت: تا کنون چهار میلیون و ۵۷۰ هزار و ۲۴۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره یه این که استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: استانهای هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment