۶ محموله غیرمجاز فرآورده های خام دامی در اهواز توقیف شد

[ad_1]

مصطفی کنارکوهی جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص توقیف و ضبط این محموله های غیرمجاز افزود: ۲ محموله ۱۰ تنی تخم مرغ بارگیری از قم و اصفهان، محموله۱۳ لاشه گوشت تازه گوسفند بارگیری از رامهرمز، محموله ۱۱ لاشه گوشت تازه گوسفند بارگیری از دزفول، محموله پنج تنی مرغ منجمد بارگیری از خرم آباد و محموله پنج تن گوشت منجمد بارگیری ازتهران در مبادی ورودی های اهواز توقیف و ضبط شدند.

وی ادامه داد:این عوامل گواهی بهداشتی قرنطینه ای دامپزشکی برای حمل نداشتند و طبق قانون تخلف است.

مدیر کل دامپزشکی استان خوزستان گفت: بعد از نمونه برداری و آزمایش  برای تعیین تکلیف محموله ها به مراجع قضایی معرفی می شوند.

کنارکوهی با اشاره به طرح جمع آوری و مبارزه با تردد فرآورده های خام دامی و دام زنده در اهواز افزود: کارگروه نظارت بر اصناف ستاد مقابله با کرونا شهرستان اهواز و همچنین ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان از ۲ روز گذشته متشکل از ادارات، نهاد ها و دستگاه های اجرایی اداره دامپزشکی، فرمانداری اهواز، نیروی انتظامی و پلیس راه  این طرح را آغاز کرده است وادامه دارد.

وی با بیان اینکه سه تیم در این طرح در شهرستان اهواز فعال هستند، ادامه داد:طرح بسیار خوبی است که دغدغه های بهداشتی را تا حدود زیادی می تواند برطرف کند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment