۶ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد کرمانشاه ایجاد می‌شود

[ad_1]

«محسن رخصی» روز پنجشنبه در نشست شورای اداری در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه افزود: اشتغالزایی و توانمندسازی خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد سال قبل به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و منجر به کسب رتبه نخست کرمانشاه در زمینه اشتغالزایی مددجویان در کشور شد.

وی اظهار داشت: سال قبل حدود پنج هزار و ۶۰۰ طرح اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد با اعتبار ۱۸۳ میلیارد تومان در سطح استان اجرا شد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه اضافه کرد: اشتغال ایجاد شده در کرمانشاه با کمک کارگروه اشتغال استان و بانک‌های عامل محقق شد که جای تقدیر و تشکر دارد.

رخصی با بیان اینکه سهم هر بانک برای این میزان اشتغالزایی مدد جوبان در سال جاری مشخص شده است، گفت: در صورت تامین اعتبار می‌توانیم امسال ۶ هزار فرصت شغلی برنامه‌ریزی شده را به ۱۰ هزار فرصت شغلی افزایش دهیم.

وی یادآور شد: سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از مددجویان آموزش‌های مهارتی لازم‌ را دیدند و امسال نیز این موضوع به صورت ویژه در دستور کار است.

مدیرکل کمیته امداد امام‌ خمینی کرمانشاه اعلام‌ کرد: می توانیم در صورت تامین منابع مالی امسال بیش از پنج‌ هزار مددجوی استان را تحت آموزش‌های مهارتی قرار دهیم.

رخصی ادامه داد: بر اساس اعلام اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۸۰ درصد طرح های اشتغالزایی کمیته امداد در استان کرمانشاه به نتیجه می رسند.

وی نبود فرهنگ کار و تلاش را یکی از مشکلات پیش روی اشتعالزایی در استان دانست و گفت: از مدیران و رسانه‌ها تقاضا داریم که در راستای گسترش فرهنگ‌ کار و اشتغالزایی تلاش کنند.

۲۰۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در قالب ۸۰ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment