۷۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در مادوان رفع شد 

[ad_1]

به گزارش ایرنا، داریوش جهانبخش شامگاه پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت ۱۷ مردادماه روز خبرنگار اظهار داشت: مسائل سیاسی مانع واگذاری زمین منابع طبیعی به شهرداری مادوان برای ساخت پارک و رفع مشکل فضای سبز این شهر شده حال آنکه سرانه فضای سبز آن صفر است. 

وی با اشاره به اینکه سرانه فضای ورزشی شهر مادوان هم اینک صفر است، افزود: مسؤولان اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون اقدام چندانی برای رفع مشکل فضای ورزشی شهر  مادوان انجام نداده اند هر چند که پیگیری ها و مکاتبات متعددی نیز از سال ۱۳۹۵ تاکنون با آنان انجام شده است. 

شهردار مادوان بیان کرد: جمعیت کنونی شهر مادوان بیش از ۲۴ هزار نفر بوده و بخش عمده ای از آنان را نیز قشر نوجوان و جوان تشکیل می دهد که نیاز مبرم به مکان ورزشی برای تحرک، پویایی،  افزایش نشاط و گذران اوقات فراغت دارند.    

جهانبخش عنوان کرد: تنها مکان ورزشی شهر مادوان یک سالن است که از سوی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ساخته شد. 

وی ابراز داشت: وظایف و رسالت های شهرداری مادوان شامل ۲ بخش سلبی و ایجابی است.  

شهردار مادوان گفت: معابر عمومی جزو حقوق عامه بوده و هیچ فرد یا مغازه داری حق ندارد اجناس خود را در آنجا قرار داده و برای مردم ایجاد مزاحمت کند. 

جهانبخش اظهار داشت: شهرداری مادوان برای حفظ حقوق مردم به طور جدی با معضلاتی شامل سد معبر و ساخت و سازهای غیرمجاز برخورد کرده و آن را جزو وظایف اصلی خود می داند. 

وی افزود: سرریز جمعیتی مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد به حریم شهرها از جمله مادوان هجوم آورده و مانع تغییر کاربری شهر و ارائه خدمات مطلوب و مناسب به دیگر افراد  می‌ شود.  

شهردار مادوان بیان کرد: اجرای دقیق قوانین و ضوابط و حفظ حقوق شهروندی مبنای کار مسؤولان شهرداری مادوان است و بر همین اساس نیز مشارکت اجتماعی در این شهر در سال های اخیر بیش از  پیش تقویت شد. 

جهانبخش عنوان کرد: هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد شهرداری مادوان به مردم این شهر ارائه داده می‌ شود. 

وی به شرایط خاص شهر مادوان نسبت به دیگر شهرهای کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و ابراز داشت: نرخ جمعیت‌ پذیری این شهر در سال ۱۳۸۷ حدود ۱۴.۷ درصد بود. 

شهردار مادوان گفت: یکی از هدف ‌گذاری های مهم مسؤولان شهرداری مادوان تقویت روزافزون اقتصاد شهری بوده و هست. 

جهانبخش اظهار داشت: بر همین اساس بودجه شهرداری مادوان هر ساله بین ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش یافته است. 

وی افزود: اولویت نخست مسؤولان شهرداری مادوان اتمام طرح ‌های عمرانی نیمه ‌تمام و پس از آن نیز تعریف طرح های عمرانی جدید است که تحقق هر دوی آنها در دستور کار قرار دارد. 

شهردار مادوان بیان کرد: بودجه امسال شهرداری این شهر ۱۰۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و بودجه سال قبل آن نیز ۶۳ میلیارد ریال بوده است. 

جهانبخش عنوان کرد: میزان عملکرد سال قبل شهرداری مادوان بیش از میزان بودجه آن و حدود ۷۰ میلیارد ریال بود. 

وی ابراز داشت: اجرای طرح هادی برای شهر مادوان پیش ‌بینی ‌شده و در صورت تحقق یکی از مهمترین مؤلفه ها برای کمک به توسعه این شهر است. 

جهانبخش گفت: سال گذشته ۱۹ طرح عمرانی در زمینه های مختلف در شهر مادوان اجرا شد. 

وی اظهار داشت: امسال نیز ۱۲ طرح عمرانی در حوزه های گوناگون در شهر مادوان در حال اجراست. 

جهانبخش افزود: پس از افتتاح این طرح ها مسؤولان شهرداری مادوان از حوزه عمرانی خداحافظی و به سراغ مبلمان شهری خواهند رفت. 

وی بیان کرد: حقوق نیروهای انسانی و مطالبات پیمانکاران شهرداری مادوان معوق نیست و به موقع پرداخت شده است. 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment