۷۰ هزار اتباع بیگانه در سیستان و بلوچستان خدمات رایگان درمانی دریافت کردند

[ad_1]

دکتر محمد هاشمی شهری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: قاچاق سوخت و حوادث ترافیکی وحشتناک ناشی از تردد درصدی از اتباع بیگانه غیرمجاز در جاده‌های سیستان و بلوچستان بار بزرگی بر دوش نظام سلامت استان می‌گذارد  که همکاران ما در بیمارستان‌ها خدمات یکسان و برابری به بیماران ارائه می‌دهند.

وی  ادامه داد: ۳۴۰ نفر ار اتباع بیگانه غیرمجاز در سیستان و بلوچستان به علت تشدید بیماری‌های واگیر و عفونی در بیمارستان‌های این استان بستری شدند و به آنان خدمات رایگان ارائه دادیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به توسعه سلامت در استان به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی افزود: تعداد تخت‌های بیمارستان‌های ما از اول انقلاب پنج برابر و جمعیت ما نیز ۲ برابر شده و برای ارائه خدمات مطلوب و  رسیدن به متوسط کشوری به منابع انسانی ماندگار نیارمندیم چون ۵۰ درصد پست‌های سازمانی حوزه‌های سلامت استان خالی است.

وی با اشاره به اینکه مدافعان سلامت در سیستان و بلوچستان با بحران‌های مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند گفت: سال ۹۸ را با تب کنگو و آنفلوآنزا شروع کردیم و اسفند درگیر کرونا شدیم که با تلاش خوب مدافعان سلامت روند نزولی بیماری را در استان داریم.

هاشمی شهری گفت: در بحران آنفلوآنزا در ۴۰ روز بیشاز ۳۷ هزار نفر به بیمارستان بوعلی زاهدان مراجعه و خدمات بستری و سرپایی دریافت کردند و یکهزار و ۵۰۰ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند.

وی افزود: بحران کرونا را با وجود موج شدید بیمای در سیستان و بلوچستان و ورود و خروج مسافران در ایام تعطیلات با مشارکت مردم و مسوولان و مدافعان سلامت کنترل کردیم و هم‌اینک شاهد شیب نزولی ین ویروس در استان هستیم.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی ۲ کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده است.

شهرستان‌های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment