۷۵ میلیارد تومان طرح شهری و صنعتی در پرند به بهره‌برداری رسید

[ad_1]

 به گزارش ایرنا استاندار تهران روز پنجشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از طرح‌ها و در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: پارک شهدای هسته‌ای، خانه کوک، اصلاح بلوار امام خمینی(ع) و ۲ کارخانه آرد از جمله این طرح‌هاست.

انوشیروان محسنی بندپی افزود: یکی از این طرح‌های صنعتی، کارخانه تولید آرد با استانداردهای نوین است و با بهره‌برداری از آن ظرفیت کارخانه‌های تولید آرد استان به میزان روزانه ۳۰۰ تن افزایش یافت.

وی همچنین به ارتقای کیفیت تولید آرد و اندازه‌گیری مستمر مواد پروتینی آرد در این واحد اشاره کرد و ادامه داد: آرد یکی از نیازهای مهم استان تهران است و امروز ۲ کارخانه با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و شهرک صنعتی پرند به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار تهران با اشاره به توسعه فضای فیزیکی شهرک صنعتی پرند نیز گفت: ۲۵۰ هکتار به شهرک صنعتی پرند اضافه می‌شود و این امر به توسعه و تکمیل آن کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه استقلال و تعیین حوزه سرزمینی پرند یکی از خواسته‌های مردم این شهر است، بیان کرد: تبدیل شهر پرند به بخش حق قانونی شهروندان است و این روند ظرف ۲ هفته آینده با تشکیل جلسه‌ای با حضور نماینده وزارت کشور، تسریع می‌شود.

«محسنی بندپی» خاطر نشان کرد: یکی از مطالبه‌های دیرینه مردم پرند بهره‌مندی از مترو بوده و اکنون ۲ کیلومتر تا پایان مترو پرند باقی مانده است.

وی با تاکید بر اینکه اتمام این طرح از اولویت‌های دولت به شمار می‌رود و تجهیزات نیز به مرور در این خط نصب می‌شود، ابراز امیدواری کرد خط مترو پرند تا پایان اسفند سال ۹۹ یا فروردین سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.

به گفته وی تامین آب شرب یکی دیگر از مطالبه‌های مردمی این شهر است که از محل کانال الغدیر اجرا می‌شود.

بهره‌برداری از ۱۴۰۰ میلیارد تومان طرح در رباط‌کریم

استاندار تهران به بهره‌برداری از چندین طرح‌ به ارزش یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در رباط‌کریم اشاره کرد و گفت: علاوه بر آن ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان طرح نیز کلنگ‌زنی می‌شود.

محسنی بندپی تاکید کرد: بهره‌برداری از طرح‌ها و زیرساخت‌ها به رونق تولید در استان تهران کمک شایانی خواهد کرد.

وی افزود: طی هفته دولت ۱۴ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان طرح با اشتغالزایی برای ۱۹ هزار و ۹۵۰ در استان تهران به بهره‌برداری رسید.

وی همچنین از کاهش نرخ بیکاری خبر داد و گفت: نرخ بیکاری این استان در بهار سال جاری به ۸.۶ درصد رسید در حالی که این رقم در سال گذشته ۱۰.۱ درصد و طی سال ۱۳۹۷ حدود ۱۲.۸ درصد بود.

به گزارش ایرنا شهر جدید پرند در کیلومتر ۳۰ آزادراه تهران – ساوه قرار دارد و  آزادراه تهران – ساوه، آزادراه تهران – قم، راه‌آهن تهران – جنوب و مترو تهران – پرند از راه‌های دسترسی به این شهر محسوب می‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment