۷۶ نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گناباد به کرونا مبتلا شدند

[ad_1]

دکتر جواد باذلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعدادی از آنان تحت درمان قرار گرفته و بهبود یافته‌اند و تعدادی دیگر نیز تحت درمان یا در قرنطینه خانگی قرار دارند.

وی ادامه داد: کارکنان و کادر درمان خط مقابله با کرونا بیش از پنج ماه است که در شرایط بسیار سخت درگیر مبارزه با این ویروس هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: درصد مثبت تست‌های کرونا در شهرستان‌های تابعه این دانشگاه (گناباد و بجستان) افزایش و متوسط سن بیماران مبتلا که نیاز به بستری پیدا کرده‌اند، کاهش یافته است.

وی افزود: مسن بودن جمعیت گناباد و بجستان استعداد این شهرستان‌ها را برای ابتلا به بیماری کووید 19 افزایش داده ولی با این وجود تعداد فوتی‌های این مناطق به نسبت متوسط کشوری کمتر است.

دکتر باذلی ادامه داد: با وجود اقدامات آموزشی و مراقبت‌های انجام شده، پوشش حفاظت فردی و فاصله اجتماعی توسط مردم کمتر رعایت می‌شود که این امر در شیوع بیشتر ویروس کرونا تاثیر بسیار داشته است.

وی گفت: تنها راه مقابله و پیشگیری از این بیماری، کاهش مراودات اجتماعی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پوشش و حفاظت فردی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود: 31 نفر از دانشجویان این دانشگاه که به بیماری کووید 19 مبتلا شده بودند بعد از سپری نمودن مدت درمان و قرنطینه بهبود یافته و به شهرستان‌های خود عزیمت کردند.

سه بخش با ۱۷۰ تخت و یک بخش مراقبت‌های ویژه برای بستری بیماران مبتلا به کووید 19 در بیمارستان علامه بهلول گنابادی فعال است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۷۱ هزار و ۶۰۶ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۹۷۹ نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment